T-shirt giyinmenin altında yatan en ana neden rahat olmasıdır ve her yola gelmesidir. Bu nedenledir ki, spor giyim ürünleri arasında kabul görür ki, bu görüşte ufak bir düzeltme yapmak gerekir. Çünkü, t-shirt yerine göre çok da güzel bir şekilde farklı moda tasarımları içerisine entegre edilebilir, klasik giyim tarzının bir parçası halini alabilir. 


Bisiklet Yaka; bildiğiniz en klasik t-shirt. Yani yuvarlak bir yaka. Muhtemelen dolabınızda en çok bulundurduğunuz kıyafet tipi. Genel olarak, hırkaların, süveterlerin, gömleklerin altına giyilmesi tercih edilir.

V-Yaka; zaman geçtikçe t-shirtlerin evrildiği nokta. Yakası açık V şeklinde, adı üstünde V-yaka t-shirt. Dikkat etmeniz gereken tek bir husus var, o V’nin seviyesi ve vücudunun bu t-shirt’e uygun olup olmaması. Bir adet siyah, bir adet beyaz ve bir adet gri V-yaka gardrobunuzun olmazsa olmazları arasında sayılabilir.

Y-Yaka; genelde uzun kollu, kumaşı daha kalın olan, örgü tipli tasarımlara sahip t-shirtlerde rastlanılan bir yaka tipidir. Yakasının devamında birkaç düğmeler göğüs hizasında kadar devam eder. Düğmeleri kapattığınızda bir bisiklet yaka, açtığınızda bir V-Yaka t-shirt elde edersiniz. Bisiklet yaka t-shirtler üzerinde de kullanabileceğiniz bir modeldir