Markasecal.com ’da ürünlerinizi kolayca ve sorunsuz iade edebilirsiniz. Satın aldığınız ürününüzü beğenmez ya da isteklerinizi karşılamamış  memnun kalmamış olabilirsiniz.

                İade hakkına sahipsiniz!

 7 iş günü içerisinde e-posta ile www.markasecal.com ‘a iade etmek istediğiniz ürünün kodunu ve modelini açıklamalı şekilde gönderebilirsiniz, en  kısa zamanda sizinle temsilcimiz tarafından irtibata geçilerek iade şekli ve nasıl iade edeceğiniz hakkında e-posta ve telefonla bilgi verilecektir.

 

ÖNEMLİ NOT: Ürünü orijinal faturası ile paketi zarar görmemiş ve giyilmemiş haliyle gönderiniz!

 

Ürünleri kutusu, ambalajı varsa standart yan aksesuarları ile bize iade ettiğiniz paketin içerisine hasarsız bir şekilde koyup göndermeniz gerekmektedir. Onaylanmadan önce iade departmanı tarafından sizinle irtibata geçerek üründe oluşan sizin söyleminize göre hasar durumu tedarikçi firmaya bildirilecek size bu konu ile ilgili açıklama iade departmanımız, tarafından yapılacak.

               Sizlerden gelen ürünler tedarikçi firmalara gönderilerek, gerekli testlerden geçiriliyor.

 

İADE ONAYINDAN SORA GERİ ÖDEME ŞARTLARI

İadeniz onaylanmasından ve geri teslimi yapıldıktan sonra, ürününüzün bedeli PTT kargo ile gelmiş ise 7 iş gününde PTT hesap numaranıza yatırılacaktır. Fakat kredi kartı ile ödeme yapılmış ise geri ödeme şekli 40 iş günü bulabilmektedir. Bu genel bir süreçtir, iade işleminizin tutarı gecikir ise bankanızla irtibata geçiniz ya da

www.markasecal.com ’dan  bilgi alabilirsiniz.

 

İADE İŞLEMİNDE KARGO BEDELİ SİZE AİTTİR

               İade işleminizi size nasıl ve hangi kargo ile gönderilmiş ise o şekilde göndermeniz zorunludur.

 

ÜRÜNDEN VAZGEÇME HALİNDE İADE İŞLEMLERİ

Tüketicinin sebep göstermeksizin vazgeçme hakkı sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 iş günü içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 iş gününü aşan iadelerde firmanın ürünün daha sonradan olabilen hatalarını kabul etmesi durumunda inceleme yapılması için iade durumunu gerçekleştirebilir.

 

 Örnek: Bir ürünü aldınız, kullandınız 7 iş gününde bir problem olmadı daha sonraki durumda ise problem çıktı. Bu durumlarda ürünü www.markasecal.com’a  gönderip en fazla 30 iş günü beklemeniz gerekmektedir. Sebebi ise ürünle ilgili markasecal.com firması tüketicinin bu ürünle ilgili problemini tedarikçi firmaya bildirerek yenisi talep edecektir. Bu durumda tedarikçi firmanın incelemelerini tamamlayarak gerekli testlerin sonucunda ya ürününüzü size geri göndermemizi isteyebilir ki bu durumda problemin sizden kaynaklandığı anlamına gelecektir ya da yenisini bize gönderecek ve bizde size bu ürünün gönderimini sağlayacağız.

 

                            DEĞİŞTİRME ŞARTLARI

Markasecal.com’ da yaptığınız herhangi bir alışverişte, ürünün niteliği ne olursa olsun değişim yapılmaz. Fakat teslim aldığınız andan itibaren 7 iş gününde iade edebilirsiniz, lütfen iade ettiğiniz ürünle ilgili bize göndereceğiniz e-postada problemin ne olduğunu da bildiriniz fakat ürün özel koşullar durumunda alınmış ise iade yapılamaz.

 

                                  ÖZEL KOŞULLAR

Sevgililer günü, anneler günü, yılbaşı gibi özel günlerde özel olarak hazırlanan satışa sunulan ürünlerde iade kabul edilmez.

 

                                  ÜRÜN TESLİMİ

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı, ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yıpranmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp, kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanılmış ürünlerin iadesi kabul

edilmemektedir. Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

 

TEK KULLANIMLIK ÜRÜNLERLE İLGİLİ ŞARTLAR

Tek kullanımlık ürünler yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

 KOZMETİK, KİŞİSEL ÜRÜNLER, İÇ GİYİM ÜRÜNLERİ İÇİN İADE ŞARTLARI

Ürün ambalajı açılmamış denenmemiş ve kullanılmamış halde olması ve ürün iadesi ancak varsa hediyesi bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Teslimattan sonraki 7 iş gününü aşan sürede vazgeçme hakkı iade söz konusu değildir. Genel prosedür uygulanır, her tür kozmetik ürünün iç giyim ve kişisel bakım ürünlerinin her tür yazılım programı DVD , CD, VCD ve Kasetlerin bilgisayar ve kırtasiye, oyuncak, hediyelik eşya, (toner, kartuş, şerit vb) ambalajları, hediye paketleri  açılmamış bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olması halinde iadesi kabul edilir.